poniedziałek, 22 stycznia 2018

Blokery apetytu

blokery apetytu
System kontroli apetytu, zarządzający zachowaniami żywieniowymi, oraz masą ciała, funkcjonujący w naszym mózgu wywodzi się z czasów prehistorycznych. System ten zbiera i integruje informacje na zagadnienie masy ciała, temperatury ciała, poziomu aktywności fizycznej, pory roku, fazy cyklu menstruacyjnego (u kobiet), dostępność żywności, energii i przewidywane potrzeby. Na tej podstawie podejmuje decyzję o tym jaka ilość żywności jest potrzebna na dzień dzisiejszy.


Kiedy system kontroli masy ciała uzna, że stała masa ciała jest zagrożona, odczuwamy głód a nasza uwaga zostanie zwrócona w stronę szukaniu pożywienia. System kontroli masy ciała świadomie wyprowadza nas w pole dając wrażenie, że jesteśmy panami własnego apetytu. Tak realnie natomiast w większości przypadków nasze zachowanie jest zaprogramowane.


Zadaniem systemu sprawdzeniu apetytu jest znalezienie najbardziej efektywnej drogi do żywności, a następnie jej zakodowaniu. Nasz system sterowania apetytem posiada tendencję do automatycznego uruchamiania w tym pierwotnym trybie, przeciwstawia się świadomym próbom zmiany. Wnikliwe mężczyźni i kobiety są w stanie wyłapać wpływ zachowań związanych z poszukiwaniem pokarmu na ich działanie. Jeżeli obserwujemy ludzi wokół siebie, łatwo potwierdzić prymat jedzenia na zachowania w społeczne człowieka.


Jak wobec powyższych faktów schudnąć?

Przede wszystkim wybierzmy dietę, która jest zgodna z wytycznymi piramidy zdrowia. Bardzo istotne jest także, aby w spisie produktów znajdowało się wsparcie oraz dodatkowo program ćwiczeń. Nie tylko ułatwi to osiągnięcie celu niemniej jednak również zmotywuje cię do funkcjonowania.


Coraz modniejsze staje się również stosowanie brokerów apetytu. Apetyt zmniejszają specyfiki zawierające kofeinę, efedrynę, teofilinę. Jednak przyjmowanie ich niekiedy grozi uzależnieniem. Naturalny i bezpieczny broker apetytu to chrom. Chrom hamuje łaknienie i ochotę na słodycze. Pierwiastek ten reguluje poziom glukozy we krwi i korzystnie wpływa na gospodarkę węglowodanową. Zmniejszając apetyt, chrom ułatwia utrzymanie diety i zapobiega pojadaniu między posiłkami. Reakcja na ten minerał jest sprawą indywidualną - jednym pomaga zapanować nad apetytem, innym nie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz